Cenzura w TVP. Skasowali video z prognozą pogody i wrzucili nowe, po "liftingu". Usunęli piosenkę o lesbijkach

Zrzut ekranu LP - Lost On You (Official Music Video) / flaga fot. Damian Maliszewski
Zrzut ekranu LP - Lost On You (Official Music Video) / flaga fot. Damian Maliszewski https://youtu.be/B10Xe5Gm5cY
TVP udowadnia, że jednak można odzobaczyć coś, co się wcześniej zobaczyło, a właściwie usłyszało. Trzeba przyznać, że niełatwa to sztuka i wymaga specjalizowania się w tejże.

Wczoraj głośno zrobiło się o sakralnej prognozie pogody, która ukazała się 19.03.2017 na antenie TVP Rzeszów.

Materiał rozbawił wielu internautów, w tym mnie.

Przed publikacją mojego wczorajszego tekstu pozwoliłem sobie sprawdzić pozostałe materiały i zauważyłem, że dzień później 20.03.2017, prognoza pogody prowadzona już przez inną dziennikarkę TVP Rzeszów, również utrzymana była w klimacie sakralnym. Za plecami pogodynki Anny Sabat stała kapliczka święta z krzyżem i Matką Boską, a w tle materiału sączyła się nostalgiczna wersja utworu Lost On You, który śpiewa...zdeklarowana lesbijka LP.
Utwór ten opowiada o miłości dwóch kobiet i większość z nas zna to niesamowite dzieło. Na końcu teledysku obie Panie czule się całują.

Można było usłyszeć.
Czas przeszły nie jest tutaj przypadkowy. Prognoza pogody z tym romantycznym podkładem muzycznym po mojej publikacji zniknęła ze stron TVP i została zastąpiona nową, już bez piosenki śpiewanej przez lesbijkę i o lesbijce. Poza głosem pogodynki rozlega się teraz cisza.
Video po liftingu z usuniętym utworem.
Wielka szkoda, bo podkład muzyczny naprawdę pięknie komponował się z całością.

Czyli TVP jest konsekwentna i nie tylko randek gejów nie chce na antenie, uważając je za niezgodne z Konstytucją. Widać z lesbijkami też jest jakiś problem.

Panowie prezesi, takie dzieło? Przecież to jeden z piękniejszych utworów ostatnich lat.
Ciśnie się na usta pytanie, czy piosenki Freddiego Mercury, Eltona Johna, George'a Michaela także mają szlaban na TVP? Producenci programu "Jaka to melodia" nie byliby zachwyceni. Jak się przesieje artystów pod kątem orientacji seksualnej, okaże się, że połowa z nich nie nadaje się do Telewizji Polskiej.
Na szczęście zawsze zostaje wielki bard polskiej piosenki - Jan Pietrzak i jego nieśmiertelny hit "Żeby Polska była Polską".

Cenzor nie śpi, ale w tym wypadku trochę jednak zaspał...Podpowiadam cenzorowi, że ten sam podkład, z tą samą piosenką o lesbijkach, który TVP usunęła z jednej prognozy, został wykorzystany w innej prognozie pogody, cztery dni wcześniej. Dokładnie 16.03.2017 i wciąż można ją obejrzeć na stronie telewizji. O tutaj: Video z nieocenzurowaną wersją


Sporo tych materiałów video do przejrzenia cenzor teraz będzie miał.
Ps. Jeśli telewizja cierpi na deficyt muzyki (a skoro co cztery dni wykorzystuje ten sam podkład muzyczny, który na domiar złego okazał się niewłaściwy moralnie) to ja chętnie coś dla telewizji skomponuję, tylko nie wiem, czy jestem właściwy?

Gratuluję cenzorowi dystansu i poczucia humoru.
Trwa ładowanie komentarzy...